"Арсенал" разби "Брайтън" и затегна тройния възел за титлата в Англия

"Артилеристите" вкараха 3 безответни гола, за да си тръгнат с трите точки

06.04.2024 | 21:31 Редактор: Тодор Петров

"Арсенал" разби "Брайтън" с 3:0 като гост и поне временно излезе лидер в класирането във Висшата лига. "Артилеристите" са с точка пред "Ливърпул" и "Манчестър Сити", но мърсисайдци са с мач по-малко. Утре те гостуват на големия си съперник "Манчестър Юнайтед".

Кай Хаверц се отчете с гол и асистенция за успеха на южния бряг, като "Артилеристите" направиха пробива от дузпа, реализирана от Сака, през първото полувреме и след паузата вкараха още два пъти.

В 62-ата минута Брайтън загуби топката в собствената половина и Йодегор веднага намери Жоржиньо, който стигна до аутлинията и оттам върна към вратарското поле, където Кай Хаверц засече и реализира, за да реши на практика мача.

В 86-ата минута все пак се разписа и бившият играч на домакините Леандро Тросар. Белгиецът бе изведен отлично от Хаверц и майсторски прехвърли излезлия напред вратар, за да направи победата на отбора си още по-убедителна.