"Арсенал" се изстреля на върха след успех над "Лутън"

"Артилеристите" победиха с 2:0 на стадион "Емиратс"

04.04.2024 | 07:10 Редактор: Толя Стоянова

"Арсенал" е новият лидер в английската Висша лига, след като удари рутинно "Лутън" с 2:0 на своя стадион "Емиратс". "Артилеристите" си написаха домашното още през първото полувреме. Капитанът Мартин Йодегор откри резултата в 24-ата минута след асистенция на Кай Хаверц, а малко преди почивката защитникът на гостите Дайки Хашиока си заби автогол.

Момчетата на Микел Артета имаха тотално превъзходство през първите 45 минути, което се изразяваше в 11:2 удара (3:1 точни) и 63% владеене на топката. Второто полувреме беше доста по-скучно за наблюдаване, но домакините показаха изключителна зрялост и видимо спестяваха сили за важните битки до края на сезона в първенството и Шампионската лига.

Победата изстреля "Арсенал" на върха с 68 точки, но вторият "Ливърпул" (67 пункта) има мач по-малко. "Лутън" е 18-и в таблицата с 22 точки в актива си.