"Пирин" обърна "Етър" и го засили към Б група

Благоевградчани се отдалечиха от опасната зона

29.03.2024 | 16:07 Редактор: Елеонора Танева

"Пирин" (Благоевград) постигна драматичен обрат с 2:1 над гостуващия "Етър" (Велико Търново) в откриващия мач от 26-ия кръг в Първа лига. Така "орлетата" спечелиха изключително ценна битка в борбата си за оцеляване в родния елит.

Загубата за великотърновци, които са на дъното и негласно сякаш са се примирили със съдбата си, дойде по изключително болезнен начин. Болярите откриха резултата чрез Йоаким Карсела в 11-ата минута. Иван Тасев изравни в 24-ата минута. В 88-ата минута 18-годишният юноша на Пирин Мартин Георгиев донесе пълния обрат с дебютния си гол в елита. Това бе негов едва трети мач в Първа лига. Младокът се превърна в герой само 120 секунди, след като се появи на терена като резерва.

След спечелените важни 3 точки "Пирин" е 14-ти с 25 точки. "Етър" е твърдо на дъното със скромния актив от само 10 точки.