Григор Димитров обърна тенисист от Топ 10 и е на 1/4-финал срещу Алкарас в Маями

Българинът победи с 3:6, 6:3, 7:6(3)

27.03.2024 | 06:58 Редактор: Тодор Петров

Григор Димитров се класира за първи път в своята кариера на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями, който е с награден фонд от 8,995 милиона долара.

Поставеният под №11 българин направи впечатляващ обрат срещу тенисист от Топ 10 и победи с 3:6, 6:3, 7:6(3) №9 в световната ранглиста Хуберт Хуркач. Срещата продължи 2 часа и 43 минути. Полякът е шампион на турнира в Маями през 2021 година, а това е пета победа от пет мача за Димитров срещу Хуркач.

"Много тежка битка срещу труден съперник. Хуби е невероятен човек. Бях щастлив, че останах в мача и имах такава добра серия. Той е толкова труден съперник, толкова умел по корта. Физически и двамата се раздадохме. Беше приятен мач, в който да участваш", каза Григор след победата.

На четвъртфиналите най-добрият ни тенисист ще играе срещу №1 в схемата Карлос Алкарас. До момента испанецът води с 3:1 победи в преките мачове, но Димитров спечели последната среща между двамата на Мастърс турнира в Шанхай през октомври миналата година.