Тръгваме си без загуба от Баку след 1:1 срещу Азербайджан

Филип Кръстев откри резултата, но допуснахме изравняване в края

25.03.2024 | 19:57 Редактор: Тодор Петров

България изпусна победата срещу домакина Азербайджан, завършвайки 1:1 във втората си контролна среща в турнира FIFA Series, проведен в Баку. Така "лъвовете" продължиха възхода си по ръководството на селекционера Илиан Илиев, след като в 4 мача под негово ръководство  националите ни не познават вкуса на поражението.

В предишния си мач в Азербайджан трикольорите биха с 1:0 и Танзания. Филип Кръстев откри резултата за България със страхотен гол в 59-ата минута. Муса Гурбанлъ с дебютния си гол за Азербайджан фиксира равенството в 87-ата минута.

Селекционерът Илиан Илиев направи цели 5 промени в сравнение с мача с Танзания. В стартовия състав започнаха вратарят Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Георги Костадинов, Илиан Илиев-младши и Алекс Колев. Сред титулярите личаха имената на четирима играчи на Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Виктор Попов и Илиан Илиев – младши.