Селекционерът на българския национален отбор по футбол Илиан Илиев се надява, че един лош резултат срещу Азербайджан утре няма да отключи негативни реакции. Той добави, че двете страни така или иначе са имали план да се срещнат в проверка, дори и да не е бил организиран турнира на Световната федерация.
Мачът Азербайджан утре е от 18:00 часа българско време на стадион "Тофик Бахрамов" в Баку и се явява своеобразен финал на турнира FIFA Series, който започна с петъчните мачове.
По въпроса за избора на стартов състав, треньорът все още не е наясно кои 11 футболисти ще пусне да започнат срещата утре: "Имаме хора с умора. И днес след тренировката, а и утре, ще се види дали и какви промени ще се направят. Но по принцип няма да бягаме от състава. При някои футболисти, които нямат ритъм може да има натрупана умора".
"Днес казах на футболистите, че трябва да имаме самочувствие. Мачът с Танзания можеше да ни навреди. Обстановката утре е като за официален мач. Теренът е много по-добър. Противникът също е сериозен – ние така или иначе щяхме да играем с тях, дори и да нямаше турнир. Азербайджан е на нашето ниво, а и малко по-напред откъм резултати в последните квалификации. Ние трябва да си върнем самочувствието, което малко ни е смачкано. Това може да стане с победи, които пък се постигат с отговорна игра, с концентрирани действия", каза още наставникът.
Снимка: lap.bg
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Пакистан кръсти първия си луноход „Джина-1“
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
Китай бърза да обезвреди тиктакаща бомба със закъснител за имотния пазар
ЕС все още няма емисар, който да участва в преговори с Русия за Украйна
Тръмп иска да засили икономическия натиск върху Иран, какви са вариантите му?
Кадър на деня за 16 август