"ЛА Лейкърс" с победа над "Филаделфия" за първи път от 4 г.

Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс вкараха 43 от 101 точки

23.03.2024 | 09:15 Редактор: Елеонора Танева

Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс помогнаха на "ЛА Лейкърс" да запише победа над "Филаделфия" за първи път от 4 години насам.

"Езерняците" спечелиха със 101:94 у дома и спряха серията си от 7 поредни загуби от "Сиксърс", които не бяха побеждавали от 3 март 2020-а.

Краля вкара 11 точки в последната част и завърши с 20 и 8 борби, а Веждата добави 9 в решителния период, за да приключи с 23 и 19 борби. Домакините спечелиха с 26:18 последната четвърт.

Калифорнийци бяха напред в средата на периода само с 84:83, но след поредни кошове на ЛеБрон и Дейвис поведоха с 5, а след тройка на Джеймс разликата стана 96:87 малко повече от 2 минути преди края и след това те затвориха мача, пише gol.bg

"Лейкърс" подобриха баланса си до 38-32 и все още имат шансове да попаднат в топ 6 и директно да се класират за плейофите, но и все пак изостават от "Далас" и "Финикс", които са с по 41-29, а и "Сакраменто" е в тази битка с 40-29.