"Барселона" спечели с 3:0 срещу "Атлетико" (Мадрид) и се бетонира на второ място

Каталунците имат две точки преднина пред "Жирона"

18.03.2024 | 07:14 Редактор: Елеонора Танева

"Барселона" изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и победи с 3:0 като гост "Атлетико" (Мадрид) в двубой от 29-тия кръг на Ла Лига. Страхотна вечер имаше Роберт Левандовски, който се отчете с гол и две асистенции. Полякът даде последното подаване за гола на Жоао Феликс в 38-dта минута и сам реализира в 47-dта. В 65-dта пък направи втората си изящна асистенция за попадението на Фермин Лопес.

С този успех тимът на Шави Ернандес, който беше изгонен в края на първото полувреме, вече еднолично е на второ място в класирането. Каталунците събраха актив от 64 точки, вече с две пред третия "Жирона". Води "Реал" (Мадрид) със 72, докато "Атлетико" (Мадрид) вече е 5-и с 55.