"Ботев" (Вр) измъкна точка срещу "Берое" в Стара Загора

Заралии откриха резултата в 17-ата минута след точната интервенция на Жорди Говеа

15.03.2024 | 18:47 Редактор: Вяра Димова

"Берое" и "Ботев" (Враца) поделиха точките в откриващ мач от 25-ия кръг на първенството, след като завършиха наравно 2:2. Под Аязмото заралии откриха резултата в 17-та минута след точната интервенция на Жорди Говеа.

Браян Переа възстанови паритета след около час игра, но Хосе Луис Ачиари и компания поведоха отново след попадението на резервата Джани Тума. Играчите на Христо Янев обаче стигнаха до точката след гола на влезлия от пейката Даниел Генов в 94-та минута.

"Берое" е 11-и с 29 точки. "Ботев" (Враца) на Христо Янев остава на предпоследното място с едва 14 пункта след петата си поредна загуба от началото на пролетта. В следващия кръг врачани посрещат "Хебър", докато за старозагорци предстои визита на ЦСКА 1948.