"Милан" си осигури четвъртфинал в Лига Европа, след като тресна "Славия" в Прага

Общият резултат е 7:3

14.03.2024 | 21:58 Редактор: Искра Ангелова

"Милан" е на четвъртфинал в Лига Европа, след като тресна с 3:1 "Славия" (Прага) и с общ резултат 7:3 от двата мача би шута на чехите от евротурнирите. Двубоят се игра на стадион "Фортуна Арена" в чешката столица.

Головете за "нерадзурите" забиха Кристиан Пулишич (33'), Рубен Лофтъс-Чийк (36') и Рафаел Леао (45+6'), а почетното попадение за домакините мушна Матей Юрашек (84').

Трябва да се отбележи, че "Славия" игра в намален състав след 20-ата минута, когато с директен червен картон бе изгонен Томаш Холеш за брутален фаул срещу Давиде Калабрия. Капитанът на италианците успя да доиграе полувремето, след което бе заменен принудително.

Вратарят на "Милан" Майк Менян също получи травма и бе заменен от Марко Спортиело.