С гол в продължението "Хебър" си осигури полуфинал за Купата на България

Пазарджиклии пречупиха "Пирин" с 2:1

28.02.2024 | 16:51 Редактор: Вяра Димова

Отборът на "Хебър" за първи път в историята си ще играе на полуфинал за Купата на България по футбол. Това стана факт, след като на своя стадион "Георги Бенковски" тимът на Любослав Пенев се наложи с 2:1 над "Пирин" (Благоевград) след късен гол.

В 28-ата минута вратарят на "Хебър" Петър Дебърлиев отрази с крак удар на Венцислав Бенгюзов от 10-ина метра. Малко след това стражът спаси и шут на Юго Комано.

В добавеното време на първата част домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Бенгюзов срещу Георги Каракашев. След преглед на видеоповторението главният съдия Красен Георгиев отсъди наказателен удар. Защитникът Георги Вълчев беше точен и "Хебър" поведе.

Изравняването дойде в 59-ата минута. Иван Тасев засече центриране по земя от ляво и отбеляза за 1:1.

Победното попадение беше на резервата Шейх Диаманка и падна в четвъртата минута на добавеното време. След разбъркване той простреля вратаря Максим Ковальов с удар отблизо.

Снимка: архив, lap.bg