Петзвездно шоу на Холанд при разгром на "Сити" над "Лутън" с 6:2

Кевин де Бройне и в този мач захранваше головата машина с пасове

28.02.2024 | 07:34 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Сити" разби с 6:2 като гост "Лутън" в 1/8-финалния им сблъсък за ФА Къп. Двубоят се изигра на стадион "Кениуърт Роуд".

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола до голяма степен решиха всичко през първото полувреме, когато на три пъти завършиха комбинацията пас от Кевин де Бройне за Ерлинг Холанд. Така паднаха и трите попадения във вратата на домакините преди почивката, съответно в 3-ата, 18-ата и 40-ата минута.

Джордан Кларк върна един гол малко преди почивката след асистенция на Рос Баркли. В 39-ата минута пък се наложи принудителната смяна на централния защитник Амари Бел, който се контузи, а играеше най-често с топката от "шапкарите".

След почивката Кларк (52') намали след нова асистенция на Баркли, а в 55-ата минута Холанд вкара четвъртия си гол след подаване на Де Бройне. Норвежецът заби и пето попадение 180 секунди по-късно. Този път му помогна Бернардо Силва, пише "Фокус".

Крайното 6:2 оформи Матео Ковачич в 72-ата минута, а пасът бе на Джон Стоунс.