"Бохум" шокира "Байерн" с 3:2 и задълбочи кризата при шампионите

Мюнхенци вече са на 8 точки зад лидера "Байер" (Леверкузен)

18.02.2024 | 20:55 Редактор: Елеонора Танева

Германският хегемон "Байерн" (Мюнхен) затвърди статута си на отбор в криза, след като се изложи и падна с 2:3 при визитата си на средняка "Бохум" в среща 22-ия кръг на Бундеслигата. Това беше трета поредна загуба за мюнхенци във всички турнири.

Баварците имаха предимство от 13:8 удара (4:2 точни) и 62% владеене на топката през първото полувреме, но отново демонстрираха нестабилност в отбрана и неефективност в нападение. На другия полюс бяха домакините, които реализираха и двата си точни изстрела.

Началото изобщо не беше толкова лошо за "Байерн" – Джамал Мусиала откри резултата четвърт час след началото, получавайки подаване от Леон Горецка. Малко по-късно шампионите можеха и да удвоят, но Хари Кейн се полакоми и изпорти златен шанс.

Този пропуск обърна играта и "Бохум" сътвори пълен обрат чрез Такума Асано и Кевен Шлотербек, които се разписаха съответно в 38-а и 44-а минута, пише gol.bg.