Карлос Насар се поклони пред българската публика, след като спечели безапелационно категория до 89 кг при мъжете на Европейското първенство по вдигане на тежести в София.
"Тази титла е българска – за всички вас. Благодаря на всеки, който дойде да ме уважи в залата. Титлата е за всички българи. Вие вдигахте тези тежести. Аз съм горд българин и ще продължавам да го доказвам. Обичам ви", заяви Насар пред екзалтираните фенове.
Карлос взриви публиката още с излизането си на подиума за представянето на състезателите, появявайки се в стилна българска носия. Той триумфира с двубой от 391 кг, като грабна и златните медали в двете движения. В изхвърлянето 19-годишният българин го направи и с нов световен рекорд за юноши – 176 кг. В изтласкването спечели с 215 кг от втори опит, а до трети, за който бе заявил 224 кг, не се стигна.
"Можеше и по-добре, но поради крампа в крака, реших да не правя третия си опит в изтласкването. Определено има още потенциал, който може да бъде разгърнат. Това, че залата се напълни, беше истинската победа. Затова бях така зареден и енергичен през цялото време, въпреки болежките. Това е истинската победа за България. Толкова много хора дойдоха да гледат българска европейска титла. Това състезание ми стана любимо благодарение на феновете. Усещането е страхотно. Публиката пя заедно с мен и това трябваше да се случи за българския народ", доволен е Насар, цитиран от БГНЕС.
Карлос обяви и амбициите си за 2024 година: "Да участвам на всички състезания и навсякъде – златни медали. Не спираме тренировки. Дори другата седмица отново съм на състезание. Не съм забравил целта си, а именно - Олимпийските игри в Париж. И ще я гоня докрай".
Снимка: lap.bg
Подкрепяният от Израел палестински лидер Ясер Абу Шабаб е бил убит при семеен спор
Земетресението с магнитуд 5,9 в Невада се оказа грешка на предупредителната система
От Полша: Агресията на Русия сега надмина тази на СССР през 70-те години на 20 век
Облачно ще е днес, ще вали в западната половина на страната
Баланит на Зун – упорито възпаление на главичката на пениса
Защо сексът повишава имунитета?
Как влияе захарта на зъбите ни?
УМБАЛ „Св. Георги“ – Пловдив организира безплатни прегледи за туберкулоза между 8 и 12 декември
Мощни бури в едното полукълбо генерират перести облаци в другото
Antares събра $96 млн. за разработване на ядрени реактори за Земята и Космоса
Междузвездната комета 3I/ATLAS е покрита с криовулкани?
Теоретично: Животът на Земята може да е възникнал в определени гелоподобни слоеве
ПП-ДБ внася вот на недоверие срещу кабинета днес
От днес изплащат последните пенсии в лева
Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Планът на Тръмп за изкуствения интелект е застрашен от омразата му към зелената енергия
S&P 500 и Nasdaq записаха трета поредна печеливша сесия
Заплахите в Черно море повишават застраховките "военен риск" за собствениците на кораби
Британско разследване: Путин е наредил отравянето на бившия руски шпионин Сергей Скрипал