Мбапе и компания на крачка от 1/4-финалите в Шампионска лига

ПСЖ победи "Реал Сосиедад" с 2:0

15.02.2024 | 06:53 Редактор: Искра Ангелова

ПСЖ си осигури отлична преднина преди реванша от осминафиналите на Шампионската лига, след като победи с 2:0 у дома "Реал Сосиедад". Головете на Килиан Мбапе и Брадли Баркола през второто полувреме бяха достатъчни на французите за успеха. Реваншът е след 3 седмици в Сан Себастиян.

ПСЖ започна елиминациите в Шампионската лига със съзнанието, че отпадна на този етап от турнира в последните 2 сезона. Сега парижани бяха домакини на "Реал Сосиедад". Французите завършиха втори в групата на смъртта, зад "Борусия" (Дортмунд), но пред "Милан" и "Нюкасъл". Баските пък изненадаха всички, като оглавиха групата с наличието на Интер.

ПСЖ имаше самочувствието на по-опитния отбор. С Мбапе в състава си хората на Луис Енрике имаха гол във всеки мач този сезон в турнира. "Реал Сосиедад" пък не беше вкарал гол в последните 249 минути футбол.