"Барселона" се препъна у дома срещу предпоследния в Ла Лига

Каталунците едва спасиха точката срещу "Гранада"

12.02.2024 | 06:53 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" отново бра голям срам, след като завърши 3:3 срещу слабака "Гранада" като домакин в среща от 24-ия кръг на Ла Лига.

Каталунците откриха след четвърт час игра благодарение на Ламин Ямал, но до почивката си останаха само с два удара, макар и точни. Гостите имаха цели шест стрелби и в крайна сметка бяха възнаградени с единствената точна такава малко преди паузата, когато Рикард Санчес изравни.

"Гранада", който е вторият най-слаб отбор в първенството този сезон (само с 1 равен и 10 загуби като гост преди кръга), изобщо не се уплаши и стигна до пълен обрат след час игра, когато Факундо Пелистри матира Тер Стеген.

Само три минути след това Роберт Левандовски изравни, но играта на "Барса" оставаше все така хаотична и радостта на "блаугранас" също продължи около 180 секунди. Този път Игнаси Микел записа името си сред реализаторите.

Головият екшън продължаваше и най-добрият играч на "Барса" в мача Ламин Ямал закова 3:3 в 81-ата минута с невероятен изстрел извън наказателното поле.

"Барселона" е твърдо на трето място с 51 точки, на цели 10 зад лидера "Реал" (Мадрид). Предпоследният "Гранада" има едва 13 пункта и е на цели седем от спасителния бряг.