"Арсенал" с разгромен успех над "Уест Хям" - писа му шестица

Хората на Микел Артета решиха изхода на двубоя още през първото полувреме

11.02.2024 | 18:33 Редактор: Искра Ангелова

"Арсенал" постигна категорична победа над лондонския си съперник "Уест Хям", след като победи насред "Лондон Стейдиъм" с разгромното 6:0. Хората на Микел Артета на практика решиха изхода на двубоя още през първото полувреме, след което водеха с 4 безответни гола - Уилям Салиба (32), Букайо Сака (41 дузпа), Габриел Магаляеш (44) и Леандро Тросар (45+2).

След почивката "топчиите" продължиха с унижението над "чуковете" и вкараха още два гола чрез Сака (63) и доскорошния любимец на местните фенове Деклан Райс (66).

Така "Арсенал" продължава битката за титлата и отново се изравни по точки с "Манчестър Сити" - по 52. "Гражданите" обаче имат мач по-малко. Води "Ливърпул" с 54. "Уест Хям" пък продължи неубедителното си представяне от началото на годината и вече няма победа в 7 поредни мача. Тимът е на 8-то място с 36 т.