"Лече" обърна "Фиорентина" в продълженията на драма с 5 гола

Домакините вкараха два гола след изтичане на редовното време

03.02.2024 | 11:41 Редактор: Тодор Петров

С два гола след 90-ата минута "Лече" направи обрат и победи с 3:2 "Фиорентина" в среща от 23-ия кръг на италианския футболен шампионат.

Домакините, които влязоха в двубоя в серия от три последователни поражения, водеха на полувремето с попадение на Реми Уден. През втората част "Фиорентина" сътвори обрат след голове на Роландо Мандрагора в 50-ата минута и Лукас Белтран четвърт час по-късно.

Домакините обаче не се предадоха и се опитаха да вземат поне точка, с която да спрат пропадането си в класирането. Така се стигна до 90-ата минута, в която Роберто Пиколи с глава насочи топката във вратата на "Фиорентина" за 2:2.

"Лече" намери време да стигне и до трите точки, като две минути по-късно Патрик Доргу довкара топката във вратата след удар Никола Кръстович и намеса на вратаря на гостите Пиетро Терачано, предаде БТА.

С победата "Лече" се изкачи на 13-о място в класирането с 24 точки. "Фиорентина" е на шесто място с 34 точки.