Соланке се разписа, но "Уест Хам" и "Борнемут" си разделиха точките

Така "Уест Хям" събира 36 точки и остава 6-и

02.02.2024 | 09:35 Редактор: Деси Николова
Соланке се разписа, но

Доминик Соланке отново се разписа, а "Борнемут" стигна до 1:1 при гостуването си на "Уест Хям" в 22-ия кръг на Висшата лига.

Нападателят на "черешките" вече има 14 попадения в първенството, като се изравни със суперзвездите Ерлинг Холанд и Мохамед Салах.

Соланке откри още в 3-ата минута, когато се възползва от сериозна грешка на новото попълнение на лондончани Калвин Филипс.

Преотстъпеният от "Ман Сити" халф бе затруднен от съотборника си Курт Зума и под натиска на съперник върна топката към вратаря, но не видя съперниковия футболист, който спокойно реализира почти на празна врата, пише gol.bg

Чуковете се спасиха от поражение след почивката, когато Мохамед Кудус бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, след като бе повикан от ВАР да гледа отново ситуацията, която първоначално подмина. Джеймс Уорд-Праус изравни.

Така "Уест Хям" събира 36 точки и остава 6-и, но е на 7 от "Астън Вила" и на 1 пред "Манчестър Юнайтед". "Борнемут" 13-и с 26 точки, на 8 от зоната на изпадащите.