Два гола на Мбапе изстреляха ПСЖ напред за Купата на Франция

Килиан вкара 2 гола и асистира за другите 2 за успеха 4:1 над нискоразредния "Орлеан"

21.01.2024 | 11:14 Редактор: Деси Николова

Килиан Мбапе вкара два гола и подаде за другите два при убедителната победа на "Пари Сен Жермен" с 4:1 над "Орлеан" от Дивизия Национал (Трето ниво), която ги класира на осминафинал в турнира за Купата на Франция.

Мбапе откри резултата в 16-ата минута, след като получи подаване от Рандал Коло Муани, финтира един бранител и с плътен удар по земята прати топката в мрежата. Без повече голове до почивката, Мбапе удвои резултата в 63-ата минута от дузпа, отсъдена заради игра с ръка на централния бранител на домакините Морган Жан-Пиер. По този начин голямата звезда на тима от Париж записа 28 гола в 26 мача във всички турнири за тима.

В 72-ата минута той направи и първото си голово подаване в мача, след като сложи топката на главата на Гонсало Рамуш и той я прати за трети път във вратата на "Орлеан".

Четири минути преди края домакините зарадваха публиката си с гол на Никола Сен-Руф за 1:3, то 17-годишният Сени Майюлу оформи крайното 4:1 за парижани след чудесна комбинация с Мбапе.