"Юве" разби "Сасуоло" с 3:0, Влахович вкара голове красавци

"Старата госпожа" вече е само на 2 точки от лидера "Интер"

17.01.2024 | 06:49 Редактор: Тодор Петров

"Ювентус" победи "Сасуоло" с 3:0 в отложен мач от Серия А, за да се доближи само на две точки от лидера в класирането "Интер".

Душан Влахович се превърна в голямата фигура, като вкара два страхотни гола още до почивката, за да може "Старата госпожа" да запише 15-и пореден двубой без загуба в първенството. Федерико Киеза добави още един гол в края.

Сръбският нападател откри в 15-ата минута след подаване на Мирети и добро позициониране, като нагласи топката на левия си крак и след това със силен шут я прати под гредата.

В 37-ата той реализира след свободен удар, като отново бе на точното място, за да вкара 9-ия си гол от началото на кампанията и да успокои домакините, които след това запазиха предимството си до края.

В 89-ата минута влезлият от пейката Федерико Киеза оформи крайния резултат след прецизен изстрел, след като Милик се пребори за топката, а Локатели я съхрани и осигури головия пас.

Така "Юве" вече има 49 точки и 6 поредни победи във всички турнири, докато лидерът "Интер" е с 51.