Медведев и Циципас загубиха по сет, но продължиха напред в Мелбърн

Адриан Манарино елиминира Стан Вавринка

15.01.2024 | 09:20 Редактор: Тодор Петров

Даниил Медведев започна успешно участието си на Australian Open 2024, след като победи квалификанта от Франция Теренс Алтман с 5-7, 6-2, 6-4, 1-0 и отказване на съперника. Алтман изненадващо успя да обърне развоя на първия сет и да навакса пробив изоставанe, за да спечели със 7-5.

След това третият поставен в схемата Медведев започна да доминира и взе следващите две части с 6-2, 6-4, преди французинът да се откаже заради крампи.

Седмият поставен Стефанос Циципас също трябваше да прави обрат в откриващия си мач. Гръцкият тенисист надви щастливия губещ Зизу Бергс от Белгия с 5-7, 6-1, 6-1, 6-3. Миналогодишният финалист бе колеблив в първия сет и го загуби, но след това доминираше на корта и даде само пет гейма на съперника си в следващите три части, пише БГНЕС.

Победи в мъжката схема тази нощ записаха още Бен Шелтън, Алексей Попирин, Адриан Манарино (остранил Стан Вавринка) и Алехандро Давидович-Фокина.