"Интер" разби "Монца" и дръпна на върха в класирането

"Нерадзурите" победиха с 5:1 при гостуването си

14.01.2024 | 07:20 Редактор: Тодор Петров

"Интер" се откъсна на пет точки пред втория в класирането "Ювентус" след убедителна победа с 5:1 като гост на "Монца". "Нерадзурите" разбиха съперника и можеше да победят с още по-голям резултат. По два гола вкараха Лаутаро Мартинес и Хакан Калханоглу, а един добави Маркус Тюрам.

Бившият халф на "Интер" Роберто Галярдини играеше като централен защитник за "Монца", но негова грешка доведе до дузпа. Удар на Лаутаро Мартинес с глава се отклони в ръката на Галярдини и след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа. Хакан Чалханоглу изпрати Сорентино в грешната посока - 1:0.

Само 2 минути по-късно резултатът стана 2:0 с разиграване от защитата, което завърши с пас на Дефрай към Хенрих Мхитарян, а след това Димарко центрира успоредно и Лаутаро Мартинес засече в мрежата. Още не беше минала 15-ата минута, а "Интер" вече имаше 6 положения за гол.

"Монца" успя да вкара в 29-ата минута, когато Лука Калдирола отклони с глава пряк свободен удар и Матео Песина засече на задната греда. След дълга проверка на VAR обаче бе отсъдена засада, пише gol.bg.

След почивката "Интер" вкара трети гол на контраатака след корнер на "Монца", като Мхитарян проби отляво и Тюрам подаде на Чалханоглу, за втория му гол в мача. За първи път в кариерата си турчинът вкарва повече от веднъж в мач от Серия А.

В крайна сметка "Монца" стигна до гол, когато Матео Дармиан събори Дани Мота - дузпа. Матео Песина реализира за 1:3, но до края "Интер" вкара още две попадения. Нова дузпа, отсъдена за нарушение срещу резервата Фратези, донесе втори гол за Лаутаро Мартинес. Неговият 18-и от 18 мача, които има този сезон в Серия А.

Тюрам оформи крайното 5:1 в края след нова перфектна контраатака.