Везенков с три точки за успеха на "Сакраменто", Винисиус облече екип на българина

Тимът на българина победи "Финикс Сънс" със 120:105

23.12.2023 | 08:48 Редактор: Искра Ангелова

Българският национал Александър Везенков и неговият тим "Сакраменто Кингс" победиха "Финикс Сънс" със 120:105 (35:30, 30:24, 38:30, 17:21) като домакини в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада NBA.

Везенков реализира 3 точки и 1 борба за 6 минути на терена. Той бе точен при единствената си стрелба от далечна дистанция. Това се случи във втората четвърт, когато българинът се появи в игра за първи път в мача, но националът не получи много шансове за изява от старши треньора Майк Браун.

Любопитен факт бе, че собственикът на "Сакраменто Кингс" Вивек Ранадиве публикува в социалната мрежа Instagram снимки и видео по време на мача, от които стана ясно, че бразилският футболист Винисиус Жуниор присъства на срещата в компанията на баскетболната легенда Владе Дивац. Звездата на "Реал" (Мадрид) бе облечен с екип на Александър Везенков с номер 7. Футболистът носи същия номер в испанския гранд.

Баскетболистите на "Сакраменто" доминираха в двубоя с Финикс. На почивката "Кингс" водеха с 65:54, а след третата четвърт авансът на домакините вече бе близо 20 точки - 103:84.

Литовецът Домантас Сабонис оформи "трипъл-дабъл" за "Сакрамнето", завършвайки с 28 точки, 11 борби и 11 асистенции. Де'Аарън Фокс се отчете с 23 точки, 6 борби и 7 асистенции, а Кийгън Мъри се включи с 21 точки, 5 борби и 2 асистенции.

Снимка: Lap.bg.