Шести пореден мач в първенството без победа за "Кристъл Палас"

Надпреварата с "Брайтън" завърши с равенство

22.12.2023 | 09:22 Редактор: Толя Стоянова

"Кристъл Палас" записа 6-и пореден мач без победа във Висшата лига, след като направи само 1:1 у дома срещу "Брайтън" в първи мач от 18-ия кръг. Орлите имат само един успех в последните си 10 срещи от първенството и сега поведоха в самия край на първото полувреме, когато Джордън Аю се възползва от отлично центриране на Майкъл Олисе и с плонж и удар с глава даде предимство на отбора си.

Лондончани доминираха и пропуснаха няколко ситуации преди в края на полувремето, преди все пак да получат награда за усилията си. След паузата обаче Чайките се активизираха, като вдигнаха темпото, а Роберто де Дзерби направи и някои смени, които се отразиха позитивно.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Паскал Грос центрира отлично, а влезлият от пейката Дани Уелбек насочи топката точно под гредата, за да донесе равенството – 1:1. Това беше трети пореден мач в първенството без победа за "Брайтън", който има 27 точки, докато "Кристъл Палас" е с 18, но все пак е на цели 9 от опасната зона.