"Болоня" шокира "Интер" за Купата на Италия след обрат за историята

Съперник на "Болоня" на 1/4-финалите ще бъде "Фиорентина"

21.12.2023 | 09:10 Редактор: Тодор Петров

"Болоня" шокира "Интер" и изхвърли гранда от Милано от турнира за Купата на Италия след истинска драма насред "Джузепе Меаца". Гостите спечелиха след обрат с 2:1 след продължения, като те нокаутираха съперника си за 4-минути във второто от тях и се класираха на 1/4-финалите в надпреварата.

Карлос Аугусто в 92-ата минута откри резултата за "Интер". Бразилецът вкара своя дебютен гол за отбора. Домакините пропиляха златен шанс да се класират напред още в редовното време на срещата, но Лаутаро Мартинес профука дузпа в 65-ата минута, спасена от вратаря Федерико Равалия.

Трибуните на "Джузепе Меаца" обаче бяха заляти от студен душ, след като Сам Бекуема в 112-ата минута и Дан Ндойе в 116-ата осъществиха шокиращия обрат.

Така правещият истински фурор през нози сезон в Серия А отбор на "Болоня" изхвърли от турнира актуалния носител на отличието. За първи път от 10 години насам "нерадзурите" отпадат от надпреварата в толкова ранна фаза. Съперник на "Болоня" на 1/4-финалите ще бъде "Фиорентина".