"Интер" дръпна с 4 точки на върха след успех срещу "Лацио" в Рим

Лаутаро Мартинес и Маркус Тюрам се разписаха за победата с 2:0

18.12.2023 | 07:11 Редактор: Тодор Петров

"Интер" спечели с 2:0 като гост на "Лацио" и вече има 4 точки аванс на върха в класирането на Серия А. Голове на тандема в атаката Маркус Тюрам и Лаутаро Мартинес донесоха успеха в Рим в мач от 16-ия кръг на калчото.

Така "Интер" има 41 точки - с 4 повече от "Ювентус" и 9 повече от третия - "Милан". "Лацио" пък се свлече в долната половина на таблицата с 21 точки и вече има 7 загуби за сезона.

След равностойно първо полувреме "Интер" поведе в 41-ата минута. Адам Марушич реши да върне топката към вратаря, но вместо това изведе Лаутаро Мартинес, който финтира Проведел и вкара за 1:0. 15-и гол за сезона за Бика и 29-и от началото на календарната година в Серия А.

След паузата Тюрам увеличи на 2:0. Барела даде асистенцията, а французинът заби топката в ъгъла с удар по диагонала. "Интер" вкарва попадение във всеки от последните си 24 мача в Серия А.

"Лацио" остана с 10 души, след като Мануел Ладзари бе изгонен с директен червен картон.