Везенков с личен рекорд за "Сакраменто", тимът му победи "Финикс Сънс" със 114:106

Българинът реализира 14 точки за 20 минути игра

09.12.2023 | 08:32 Редактор: Елеонора Танева

"Сакраменто Кингс" победи "Финикс Сънс" със 114:106 като гост, а Александър Везенков продължава да пише история в НБА. Крилото реализира 14 точки. Освен, че записа личен рекорд, той се превърна и в българина с най-много точки в един мач от Лигата. Досега върховото постижение държеше Георги Глушков с 13. По ирония на съдбата Саша подобри постижението на легендарния център срещу отбора, чийто екип носеше Глушков в НБА - Финикс.

Освен това Везенков хвана 3 борби, даде 2 асистенции и открадна 3 топки за малко повече от 20 минути на паркета.

Гостите от "Сакраменто" изоставаха с 9 точки на полувремето, но спечелиха убедително след страхотна игра след почивката. Най-резултатен за победителите и от всички в мача е звездата Де'Аарън Фокс с 34 точки. 15 добави Сабонис, който грабна и 17 борби. Кийгън Мъри и Малик Монк завършиха с по 13 точки.

"Кингс" заемат шесто място в Западната конференция с актив от 12 победи и 8 загуби.