Сензация в Пазарджик: "Хебър" изхвърли "Левски" от турнира за Купата с гол в последната секунда

Играчите на Любослав Пенев победиха драматично с 2:1

06.12.2023 | 16:33 Редактор: Тодор Петров

"Хебър" (Пазарджик) поднесе първата сензация от 1/8-финалите за Купата на България, след като елиминира "Левски" след много драматична победа с 2:1.

Резултатът на стадион "Георги Бенковски" откри Ангел Бастунов в 68-ата минута от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Жереми Петрис срещу Олексий Збун.

В края Уелтън уцели гредата, но в 91-ата минута все пак изравни с превъзходно изпълнение. Изглеждаше, че сблъсъкът отива към продължения, но в осмата минута на добавеното време Атанас Кабов се разписа и класира "Хебър" напред. Секунди преди това гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но те не бяха уважени.

Като цяло възпитаниците на Николай Костов се представиха много слабо в дъждовния следобед и съвсем заслужено отпадат от тази фаза на турнира за втора поредна година.

Така сезонът за "Левски" у нас е напът да се превърне в пълен провал, след като в първенството "сините" изгубиха всякакви шансове за титлата, а борбата за участие в Европа ще е жестока.