Хеттрик на Тонислав Йорданов изпрати "Арда" на четвъртфинал за Купата

Тимът на Александър Тунчев разгроми втородивизионния "Литекс" с 4:1

05.12.2023 | 16:28 Редактор: Искра Ангелова
Хеттрик на Тонислав Йорданов изпрати

Отборът на "Арда" разгроми втородивизионния "Литекс" с 4:1 в мач от осминафиналите за Купата на България по футбол. Тонислав Йорданов се отличи с хеттрик. По този начин тимът на Александър Тунчев се класира за четвъртфиналите.

"Арда" откри резултата в 19-ата минута, когато Христо Митев разстреля Алекс Божев с мощен шут в ъгъла от 25 метра. Тонислав Йорданов удвои след многоходова атака завършила с удар от около точката на дузпата.

В 62-та минута Виктор Василев върна едно попадение за "Литекс", но в 66-ата минута отново Тонислав Йорданов бе точен, за да даде на своя тим отново преднина от два гола. Той получи пас от Иван Коконов и се освободи от защитник, за да реализира за 3:1. В 71-ата минута Йорданов оформи хеттрик с красиво попадение, а интригата в срещата окончателно приключи, пояснява БНР.

От 17:30 часа "Славия" приема ЦСКА също в осминафинал от турнира.

Снимка: Lap.bg.