"Сакраменто" и Везенков отпаднаха на четвъртфиналите в турнира In-Season

Тимът на най-добрият ни баскетболист загуби от "Ню Орлиънс Пеликанс" със 127:117 точки

05.12.2023 | 08:51 Редактор: Вяра Димова

Тимът на "Сакраменто Кингс" с Александър Везенков в редиците си отпадна на четвъртфиналите на новия NBA In-Season Tournament. В мач за място на полуфиналите на състезанието в залата си "Голдън 1 Сентър" в Сакраменто "кралете" загубиха от "Ню Орлиънс Пеликанс" със 127:117 точки (35:36, 34:25, 31:30, 27:26). Така "Сакраменто" не успя този сезон да победи "Ню Орлиънс Пеликанс" и в общо третия мач между двата тима.

Везенков записа 6:13 минути на площадката, като игра само през първата част. Българинът се отчете с 2 борби, 3 стрелби от игра, 1 опит от зоната за три точки, 2 борби в атака и 2 лични нарушения. За "Сакраменто" най-резултатен бе Де'Аарън Фокс  30 точки за 39:51 минути на паркета.

Силен мач направи за домакините и Домантас Сабонис, който приключи с "трипъл-дабъл" – 26 точки, 13 борби и 10 асистенции за 36:22 минути игрово време.