Изненадата на кръга: "Славия" тресна шампиона "Лудогорец" в Разград с 3:2

С победата "белите" се отдалечиха от зоната на изпадащите

27.11.2023 | 17:27 Редактор: Искра Ангелова

"Славия" поднесе голямата изненада на 18-ия кръг в efbet Лига, след като победи с 3:2 "Лудогорец" като гост. Франко Русо си отбеляза автогол, а малко преди края на първата част Рик Джонатан изравни резултата.

След почивката "белите" хванаха шампионите на контраатаки, а Мартин Сораков и Галин Иванов реализира във вратата на Симон Слуга. Силите на домакините стигнаха единствено за едно попадение на Кайо Видал.

Срещата на стадион "Хювефарма Арена" трябваше да се изиграе вчера, но заради обилния снеговалеж бе отложена с 24 часа. Първото поражение на "Лудогорец" у дома в първенството за сезона остави тимът на Георги Дерменджиев на 3-о място във временното класиране, на 5 точки от лидера ЦСКА, но и с мач по-малко. Столичани пък се изкачиха на 11-о място.

Снимка: БГНЕС / Архив