Двубоят между България и Унгария от евроквалификациите за Евро 2024 няма да се проведе на стадион "Христо Ботев", след като Община Пловдив официално отказа да предостави стадиона за ползване на БФС.
Ето позицията на Община Пловдив:
"В писмо до Българския футболен съюз Община Пловдив препотвърждава днес решението си от петък, а именно - няма възможност да предостави на БФС за ползване стадион "Христо Ботев“ в периода 14-16.11.2023 г. В свое становище от днес Илиян Филипов, представляващ ДЗЗД "Колежа“, съобщава, че сроковете за прекратяване на строителните дейности, демобилизация и привеждане на строителната площадка във вид, в който тя няма да застрашава живота и здравето на гражданите, е прекалено кратък и няма как това да се случи за посочените дати.
Към днешна дата ДЗЗД "Колежа" извършва СМР на сектори "Б" и "Г" и прилежащите им паркинги, които са планирани предварително и са част от процес, който не може да бъде прекъснат за толкова кратък срок. Предвидените СМР се извършват с тежка техника, уточняват от фирмата-изпълнител. "Всички дейности са планирани предварително и съобразени единствено с програмата на ФК "Ботев“ Пловдив и тяхното изпълнение няма как технологично и в посочения срок да бъдат прекъснати и в допълнение да бъде обезопасена строителната площадка и прилежащите зони“, се казва в становището на ДЗЗД "Колежа“.
Предвид всичко изложено и воден единствено от грижата за живота и здравето на гражданите, кметът на Пловдив Костадин Димитров препотвърди решението, че стадион "Христо Ботев“ не може да бъде използван от БФС в периода 14-16 ноември 2023 година".
Вижте повече във видеото.
Снимка: БГНЕС
Поскъпване след 1 януари: С 5-8% нагоре ще е чаша кафе
България най-вероятно ще влезе в еврозоната с бюджета за 2025 г.
Гибралтар ни настига в световния футбол
Плугчиева: Мащабът на протестите изненада политиците
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
ВКС с решение: Eвропрокуратурата правилно е разследвала Портних
Крахът на империята Лукойл
Зеленски между войната, вътрешния натиск и борбата за оцеляване на Украйна
Турският печат за протестите у нас: Мислеха си, че ще преминат към еврото и ще живеят добре!
Според мирния план на САЩ: Украйна да се присъедини към Европейския съюз до 1 януари 2027 г.
Ралито на Дядо Коледа: SOFIX отчете близо 2% седмичен ръст до малко под 1130 пункта
Месечните приходи от петрол и газ на Русия ще достигнат най-ниското си ниво от август 2020 г.
БФБ започва да изплаща междинния дивидент за полугодието от 17 декември
КФН е наредила на "ДаллБогг Живот и здраве" да вдигне цените на "Гражданска отговорност"