С дузпа в продължението "Челси" спря устрема на "Ман Сити" в голеада с 8 попадения

4:4 в дербито на кръга във Висшата лига

12.11.2023 | 20:48 Редактор: Вяра Димова

Шампионът "Манчестър Сити" и "Челси" завършиха мача си при резултат 4:4 в среща от 12-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол. Мачът се игра на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон. Мегазвездата Ерлинг Холанд даде аванс за "гражданите" след точно изпълнена дузпа в 25-ата минута.

Ветеранът Тиаго Силва изравни в 29-ата, а Рахийм Стърлинг направи обрата пълен с попадение за "Челси" в 37-ата. Асистенцията беше на Рийс Джеймс. В първата минута на добавеното от съдията време на първата част гостите изравниха чрез Еманюел Аканджи. Пасът беше на Бернардо Силва.

Холанд вкара второто си падение в началото на втората част. Домакините от "Челси" изравниха чрез Николас Джаксън в 67-ата, но Родри даде нов аванс за шампионите в 86-ата след асистенция на Холанд. Крайното 4:4 оформи Коул Палмър в 5-ата минута на добавеното време на срещата от дузпа.

След равенството "Манчестър Сити" остава еднолично начело с актив от 28 точки. "Челси" е 10-и с 16 точки.