С лекота и два гола на Асприля ЦСКА преодоля "Черноморец" (Балчик) за Купата

"Армейците" победиха с 3:0 при гостуването си

09.11.2023 | 20:14 Редактор: Елеонора Танева
С лекота и два гола на Асприля ЦСКА преодоля

ЦСКА победи с 3:0 "Черноморец" (Балчик) като гост в мач от 1/16-финалите за Sesame Купа на България. Данило Асприля вкара дебютните си попадения за "армейците“, а Джонатан Линдсет оформи класиката малко преди края на срещата.

Футболистите на Нестор Ел Маестро стигнаха до 1/8-финалите без да си дават много зор, като действаха изключително ефективно.

Гостите започнаха с летящ старт двубоя и откриха резултата още в 3-ата минута. Даниел Георгиев върна топката назад, а неразбирателство между Георги Радев и вратаря Илиев позволи на Асприля с шпагат да прати топката в мрежата.

ЦСКА нанесе втори удар в 42-ата минута. Амос Юга подаде пас към Асприля на границата на наказателното поле. Колумбиецът пое топката, а Георги Радев отново действаше колебливо. Това позволи на нападателят да прониже мрежата на домакините за втори път.

В 89-ата минута Линдсет вкара трети гол във вратата след заучено положение.