"Милан" поведе с 2:0, но си тръгна само с точка от гостуването си на "Наполи"

"Партенопеите" могат да съжаляват повече, че не съумяха да осъществят пълен обрат

30.10.2023 | 07:31 Редактор: Искра Ангелова

"Наполи" и "Милан" сътвориха истински спектакъл в дербито от 10-ия кръг на Серия "А", завършвайки 2:2 на стадион "Диего Армандо Марадона". Двата тима не успяха да се победят, след като "росонерите" поведоха с 2:0, но накрая едва не си тръгнаха с празни ръце. В заключителните минути партенопеите останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на централния защитник Натан.

Двубоят започна перфектно за гостите, които доминираха през по-голямата част от първото полувреме. "Росонерите" поведоха с 0:2 до 31-ата минута след 2 попадения на Оливие Жиру в рамките на 9 минути. След почивката обаче хората на Руди Гарсия натиснаха здраво и стигнаха до равенството 2:2 след  голове на Матео Политано в 50-ата минута и шедьовър от фал на Джакомо Распадори в 63-ата минута.

До края и двата отбора пропуснаха възможности, на "партенопеите" могат да съжаляват повече, че не съумяха да осъществят пълен обрат. Като цяло "партенопеите" и "росонерите" си разделиха по едно полувреме.

След подялбата на точките "Милан" остана трети с 22 точки. Шампионът "Наполи" е четвърти с 18 пункта.