Звездно трио на ПСЖ помете "Милан" с 3:0 и го бетонира на дъното

Парижани остават на лидерското място с 6 точки

26.10.2023 | 07:33 Редактор: Елеонора Танева

ПСЖ победи с 3:0 "Милан" в мач от група "F" на Шампионска лига. В основата на успеха беше новото атомно трио на френските богаташи, предвождано от голямата звезда Килиан Мбапе.

Именно той откри резултата през първото полувреме, а след почивката блеснаха Усман Дембеле и Рандал Коло Муани, които през лятото смениха Неймар и Лионел Меси. Първият беше близо до гола, но Майк Менян изби и доскорошния нападател на "Айнтрахт" (Франкфурт) при добавка не сбърка. Крайния резултат оформи Кангин Лий в 89-ата минута.

В класирането ПСЖ отново излезе лидер с 6 точки, а "Борусия" (Дортмунд) и "Нюкасъл" имат по 4 т., след като германците се наложиха с 1:0 в Англия. "Милан" остава на дъното с 2 пункта и без отбелязан гол след първите три кръга.