"Лудогорец" си тръгна само с точка от гостуването си на "Арда"

Двата отбора завършиха 0:0

22.10.2023 | 21:08 Редактор: Вяра Димова

Отборите на "Арда" и "Лудогорец" направиха равенство 0:0 в последен мач от 14-ия кръг на Първа лига. В Кърджали шампионите доминираха в големи периоди от двубоя, но така и не успяха да стигнат до гол и загубиха нови точки в битката за титлата.

Най-активен през първото полувреме за "орлите" бе Мунир Шуаир, като той излезе на няколко изгодни позиции за гол, но завършващият удар му изравни. След почивките разградчани продължиха да натискат, но така и не намериха начин да преодолеят отбраната на съперника и двубоят завърши без голове, а домакините също могат да съжаляват, тъй като малко преди края удариха греда.

По този начин "Лудогорец" загуби точки в пети мач от началото на сезона и заема пето място в класирането с 24 точки, шест по-малко от лидера "Локомотив" (Пловдив), който е изиграл два мача повече. "Арда" е на шеста позиция с точка по-малко, също с два мача по-малко от "смърфовете".