Гришо отстрани Карен Хачанов в Шанхай, чака Алкарас в следващия кръг

Българинът завоюва победата със 7:6(6), 6:4 за час и 57 минути игра

09.10.2023 | 10:59 Редактор: Вяра Димова

Григор Димитров се класира за осминафиналите на "Мастърс 1000" тенис турнира в Шанхай. Поставеният под №18 българин отстрани 13-ия в схемата Карен Хачанов от Русия със 7:6(6), 6:4 след час и 57 минути игра.

Димитров имаше на два пъти чифт поредни точки за пробив в четвъртия и осмия гейм, но Хачанов успя да се защити. На свой ред руснакът имаше два поредни брейкбола в 11-ия гейм, но 32-годишният българин не трепна и ги отрази.

Стигна се до тайбрек, в който при 2:0 точки за Григор играта беше спряна от съдията на стола Карлос Бернардеш заради дъжд. Мачът на централния "Стейдиъм корт" беше подновен след почти час. Димитров водеше с 4:2 при смяната на половините. Гришо отрази сетбол при 5:6 с отличен сервис, а после реализира своята възможност, когато Хачанов изкара топката от форхенд в аут.

В следващата част Димитров започна уверено и в петия гейм поведе с 40:15 при сервис на съперника и реализира първия пробив в мача с чудесен минаващ удар от бекхенд по правата, за да поведе с 3:2. Това вбеси Хачанов, който счупи ракетата си. При 5:4 Григор сервираше за победата. Той започна с 10-ия си ас и бързо стигна до 40:0. След това реализира още първия си мачбол.

Първата ни ракета завърши с 32 печеливши удара при само 12 непредизвикани грешки. Той си осигури 90 точки за световната ранглиста, където е 19-и, както и 96 955 долара от наградния фонд. Следващият съперник на Димитров се определя по-късно днес в мача между водача в схемата Карлос Алкарас от Испания с Дан Еванс от Великобритания.