"Ливърпул" записа рутинна победа срещу белгийци в Лига Европа

Юрген Клоп даде почивка на някои титуляри

06.10.2023 | 07:20 Редактор: Тодор Петров

"Ливърпул" взе втора победа в групата си в Лига Европа, след като победи с 2:0 белгийския "Унион" (Сен-Галоа) на своя стадион "Анфийлд".

"Червените" не бяха впечатляващи, като почти до края водеха само с 1:0 след гола на Райън Гравенберх в края на първото полувреме, но в добавените минути стигнаха и до още един гол. Все пак те имаха предимство и не бяха притеснени особено от съперника.

Юрген Клоп даде почивка на някои титуляри като Ван Дайк, Робъртсън, Матип, Собослай и Мак Алистър, правейки общо 9 промени в състава си, но Мохамед Салах стартира, а и Александър-Арнолд се завърна след контузия.

В добавеното време Диого Жота подпечата успеха, когато се разписа при контраатака. Така "Ливърпул" има 6 точки и е лидер в групата, докато белгийците остават с една точка.