"Лудогорец" удари минимално "Левски" на "Герена" в много нервен мач

Съдията Георги Гинчев вдигна общо девет жълти картона

01.10.2023 | 22:50 Редактор: Тодор Петров

"Лудогорец" тресна "Левски" с 1:0 на "Герена" в голямото дерби от 12-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача заби Руан Секо в 25-ата минута.

Така разградчани продължават с терора над "сините" за първенство. "Орлите" вече седем години не са губили шампионатен мач от столичани. За последно това се случи през август 2016 година.

Дербито изобилстваше от нервни изблици, а съдията Георги Гинчев вдигна общо девет жълти картона.

"Левски" допусна трета загуба в първенството. Отборът е на четвърто място с 22 точки. "Лудогорец" е на шеста позиция с две точки по-малко, но и мач в резерв.

В следващия кръг "Левски" ще се изправи срещу ЦСКА във Вечното дерби на стадион "Васил Левски", а "Лудогорец" посреща "Пирин" у дома.