"Барселона" удари "Севиля" с автогол на Серхио Рамос

С този успех каталунците се завърнаха поне временно на върха

30.09.2023 | 07:23 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" победи трудно с 1:0 "Севиля" у дома. Неочакваинят герой за каталунците бе Серхио Рамос. Легендата на "Реал" (Мадрид) си вкара автогол в 76-та минута, с което донесе трите точки за "Барса".

С този успех каталунците се завърнаха поне временно на върха в класирането с актив от 20 точки. "Севиля" продължава колебливото си представяне от началото на сезона и към момента е 12-и с едва 7 точки от 7 мача.

В 76-ата минута резервата Феран Торес центрира от лявото крило в наказателното поле, където Ямал отклони веднага топката и я насочи към вратарското поле. Там Серхио Рамос имаше нещастието да не разчете добре крачките си и вкара топката в собствената си врата - 1:0 за "Барселона".

В края "Севиля" се опита да реагира на изоставането си в резултата и изгради няклко опасни атаки. В 86-та минута остро центриране на Ракитич от крилото като по чудо не намери негов съотборник на метри от вратата. Добра изява в ситуацията имаше Жул Кунде.