"Арда" разгроми "Ботев" (Враца) у дома

Два гола за кърджалийци вкара Абубакар Тунгара

15.09.2023 | 19:54 Редактор: Искра Ангелова

"Арда" (Кърджали) се изкачи на 6-о място в Първа лига, след като разби игралия необяснимо слабо "Ботев" (Враца) с 4:0 в първата среща от 9-ия кръг на Първа лига.

Два гола за кърджалийци вкара Абубакар Тунгара, по едно попадение добавиха Тонислав Йорданов и Станислав Иванов.

"Арда" събира 13 точки и поне временно измести "Лудогорец", докато "Ботев" (Враца) остава на 13-о място с 6 точки.

Още във 2-ата минута гостите от Враца направиха сериозна грешка. Центриране на Тунгара от ляво беше отклонено от Стефан Велев, но топката попадна точно на крака на Йорданов, който от 3 метра откри резултата. След това последваха два неточни удара на играчи от Враца и привидно равновесие до 39-ата минута. Тогава Тунгара и Йорданов направиха двойно подаване, атакуващият полузащитник остана очи в очи с вратаря на "Ботев" и със силен удар вкара за 2:0.