Даниил Медведев и Карлос Алкарас се класираха за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис.
Световният №3 Даниил Медведев спечели руския четвъртфинал на US Open срещу Андрей Рубльов с 6:4, 6:3, 6:4 за 2 часа и 47 минути. Двубоят се игра при изключително тежки метеорологични условия, включващи високи влажност и температура, като това изправи и двамата на предела на физическите им възможности.
Във втория сет дори се наложи лекар да донесе инхалатор на Медведев, който имаше проблеми с дишането. Това доведе до цели девет двойни грешки по време на двубоя за крайния победител, който започна ужасяващо мача, губейки първите три сета, но после се мобилизира и след два пробива до края на първия сет, взе аванс.
Във втората част Медведев взе първия гейм, но допусна обрат до 1:3, след което отново се завърна и спечели шест поредни гейма, с което спечели сета и поведе в третата част с един гейм.
След това се случи познатата развръзка, в която Рубльов обърна нещата в своя полза, но прекалено за кратко, като при резултат 4:2 в своя полза, той допусна два поредни пробива и загуби последния сет.
На 1/2-финалите на турнира Медведев ще играе срещу Карлос Алкарас. Испанецът бе категоричен срещу Александър Зверев (Германия) и не му даде нито сет при победата си с 6:3, 6:2, 6:4.
Двубоят продължи 2 часа и 24 минути, а водачът в схемата Алкарас стигна до три аса, направи също толкова двойни грешки и реализира всичките си четири възможности за профил. Зверев от своя страна направи впечатляващите шест аса, но допусна четири двойни грешки и не реализира нито една от петте си възможности за пробив, което логично доведе и до категоричната му загуба.
Вижте повече във видеото.
Снимка: БГНЕС
Как християнството и църквата направиха Европа богата
Захарова: Милиардите на Запада можеха да превърнат Украйна в Дубай
Учени: Речта на децата може да предскаже тревожност и депресия
Ретроградният Хирон ще направи животът по-лесен за 5 зодии
Лазерна литотрипсия на конкремент в уретера – подходи, показания и противопоказания
Мултивитамините може да подпомогне активността в напреднала възраст
Сухота в очите – причини и решение на проблема
ЕКИП: Българите са доплатили над 744 млн. лв. за лекарства през 2025 г.
Половината язовири в света може да спрат да функционират до 2060 г.
Виетнам представи дома на бъдещето със 100 прозореца и естествено охлаждане
SpaceX готви следващия полет на Starship за август с амбициозна цел
Швейцария тества идея от бъдещето: Железопътни релси произвеждат електричество
Убитият мъж на Младежкия хълм в Пловдив е от Кричим
Кола се преобърна по таван на тротоар
Това са последните дни, в които цените ще се изписват в лева и в евро по закон
Хванаха за ден 29 шофьори с алкохол или наркотици
Три главни дирекции поемат дейностите на Регионалните здравни инспекции
Силни отчети и ръст при Nvidia насочиха Dow Jones към нов исторически връх
Кадър на деня за 5 август
Удари ли по авторитета на европейските институции кризата с мигранти в Сеута
Иран е постигнал споразумение с Оман за корабоплаването през Ормузкия проток