18 години по-късно България е на 1/4-финал на Евроволей след невероятен обрат

"Лъвиците" надделяха срещу Словакия с 3:2 гейма в драматична битка

28.08.2023 | 06:47 Редактор: Тодор Петров

Женският ни национален отбор по волейбол направи изключителен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Словакия и се класира на четвъртфинал на Европейското първенство. В залата във Флоренция възпитаничките на Лоренцо Мичели показаха невероятна психика и след като загубиха първите два гейма с 16:25 и 17:25, намериха сили да вземат следващите три - 25:19, 25:20 и 15:9!

Най-резултатна за нашите бе Радостина Мариновa, която завърши с 21 точки. Кривошийска също изигра много силен мач.

Това е първо класиране на женския ни тим в топ 8 на Европа от 18 години насам. На това първенство лъвиците имат 5 победи и една загуба (от домакина Италия).

На четвъртфинала България ще срещне Нидерландия. Битката е на 29 август от 22:00 ч. наше време.