"Лудогорец" изля върху "Берое" гнева си от загубата от "Аякс"

Разградчани победиха с убедителното 5:0

28.08.2023 | 06:40 Редактор: Тодор Петров

"Лудогорец" си го изкара на "Берое" за тежката загуба от "Аякс" с 1:4 миналия четвъртък и разби старозагорци с 5:0. Франко Русо откри за домакините в 19-ата мин. Текпетей удвои след близо половин час игра.

Пьотровски направи резултата класически в 66-ата мин. Със страхотен гол на Кайо Видал разликата в срещата стана още по-изразителна - 4:0. Резервата бе точен в 74-ата мин. Шест преди края на редовното време Спас Делев отбеляза красив гол от пряк свободен удар.

Това е трети мач, в който тимът на разградчани отбелязва 5 попадения в една среща в Първа лига.
Ивайло Петев даде почивка на част от основните си играчи след поражението от нидерландския гранд в четвъртък от плейофа за Лига Европа.

На пейката остана Кирил Десподов. Като титуляр за първи път започна наскоро излекувания от тежка контузия Рик Джонатан.