"Ботев" (Враца) нанесе поредна загуба на затъващия "Пирин"

Автогол донесе трите точки на врачани

25.08.2023 | 22:20 Редактор: Искра Ангелова

"Ботев" (Враца) спечели с 1:0 като гост на "Пирин" (Благоевград) в първи мач от седмия кръг на футболното ни първенство. Автогол на Илиан Костов в 79-а минута донесе втора победа за врачани през сезона и изкачи тима на 12-о място в класирането. "Ботев" игра с човек повече от 13-а минута, което помогна на тима да действа по-офанзивно през втората част и да вземе трите точки.

Пирин остава без победа от началото на сезона и заема последна позиция във временното класиране с една точка в актива си.

Благоевградчани имаха превъзходство в началото, но още в 13-а минута домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на дебютанта в отбора Аймен Суда, който фаулира грубо Момчил Цветанов. След преглеждане на ситуацията с ВАР главният рефер изгони Суда.

Макар и с човек по-малко, в 17-ата минута "Пирин" създаде най-добрата голова ситуация през първата част. Борис Тютюков изведе Иван Тасев на чиста позиция, но той не намери целта от пет метра.