Летящ старт за "Ювентус" в Серия А - разби "Удинезе" с 3:0 като гост

"Бианконерите" вкараха и трите гола през първото полувреме

21.08.2023 | 06:51 Редактор: Тодор Петров

"Ювентус" направи летящ старт на сезона като победи с 3:0 като гост "Удинезе". "Бианконерите" си осигуриха трите точки с три попадения още през първото полувреме. Точни бяха Федерико Киеза, Душан Влахович от дузпа и Адриен Рабио.

След само 108 секунди футбол Юве поведе. Новото попълнение на Удинезе Сарага изгуби топката пред своето наказателно поле, Влахович веднага подаде към Киеза, който с мощен удар от границата на наказателното поле между краката на Бийол, прати топката в ъгъла – 1:0. Това бе най-бързия откриващ гол за сезона за Ювентус от 1981 г. насам.

След още 15 минути Юве вече имаше два гола преднина. Опит за центриране на Алекс Сандро срещна ръката на Ебоселе и съдията Рапуано отсъди дузпа. Влахович бе точен от бялата точка, за да вкара 24-ия си гол за Юве и 62-и в Серия А.

В добавеното време на първото полувреме Юве вкара трети гол. Киеза тръгна на пробив отляво, върна топката с пета към Камбиазо, който центрира и на далечната греда Рабио засече с глава в празната мрежа – 3:0.