"Локо" (Пд) излъга "Арда" и оглави класирането

Петър Андреев вкара победния гол 20 минути преди края на мача

19.08.2023 | 07:26 Редактор: Юлиан Христов

"Локомотив" (Пловдив) победи с 1:0 "Арда" в мач от 6-ия кръг на efbet Лига и излезе на първо място във временното класиране преди останалите мачове. Петър Андреев реализира единствения гол в мача в средата на второто полувреме.

В 10-ата минута бе първата по-интересна ситуация, след като Димитър Илиев се справи чудесно, като намери Джовани, който показа техника и стреля силно с левия крак по диагонала, но топката премина над напречната греда.

Две минути преди края на първата част "Локомотив" (Пловдив) организира чудесна атака, при която Матеус Да Силва намери великолепно Димитър Илиев, който отправи удар с глава, преминал на сантиметри от десния страничен стълб.

В 67-ата минута гостите имаха добър шанс след пряк свободен удар, при който в наказателното поле бе намерен футболист на тима от Кърджали, но след неговия удар с глава, Хоркаш успя да улови.