"Тотнъм" записа 2:2 като гост на "Брентфорд"

Мачът е първи след ерата на Хари Кейн в Северен Лондон

13.08.2023 | 20:09 Редактор: Вяра Димова

"Тотнъм" записа 2:2 като гост на "Брентфорд" в първия си мач след ерата на Хари Кейн в Северен Лондон. Двубоят бе дебют и за новия бос Андж Постекоглу, който видя 2 асистенции от дошлия от "Лестър" Джеймс Мадисън, но те не стигнаха за победа.

В 11-ата минута бившият играч на "Лисиците" центрира отлично и Кристиан Ромеро вкара с глава, преди малко по-късно да напусне поради контузия.

В средата на първото полувреме обаче след намесата на ВАР домакините получиха дузпа за нарушение на новия капитан Хюн Мин Сон срещу Матиас Йенсен и Брайън Мбемо изравни.

Обратът стана пълен в 36-ата минута, когато удар на Йоан Уиса рикошира и топката спря в мрежата, но в добавеното време на първата част Емерсон Роял възстанови равенството, пише gol.bg.

След паузата Сон и Ричарлисон пропуснаха добри възможности за "Шпорите", които все пак изглеждаха доста офанзивно със своите 18 удара. "Брентфорд" обаче регистрира 10-и пореден мач без загуба в лондонско дерби.